DÜNDEN BUGÜNE İMSAN YOLCULUĞU

1970 yılında İbrahim Eroğlu tarafından Bursa - İnegöl merkezli olarak kurulan firma, mobilya sektöründe faaliyetlerine başladı. 1970-1989 yılları arası mobilya sanayisine yatak odası, yemek odası, sarf mobilya malzemelerinin imalat ve satışını yaparak devam etti.

1989-2007 yılları arasında DMO’ya okul ve ofis mobilyaları tedarik ederek DMO tarafından ülkesinde yerli üretimde en çok tercih edilen marka oldu. 2007 yılında Balin markası ile ahşap sandalye sektörüne giriş yaptı. Bu süre zarfında Türkiye’nin en büyük mobilya üreticilerine sandalye ve masa üretti. 2019 yılında Atelier Balin, Formset ve Monoform isimli markaları ile sektöre farklı bir bakış açısı getirdi.

Şu an 200’e yakın çalışanı ile faaliyetlerine hız kesmeden Bursa İnegöl merkezli fabrikasında devam etmektedir.

Misyonumuz

Evrensel değerlere olan bağlılığımızla, bilgi birikimimiz ve sektörel deneyimimizle, insanların yaşamlarına dokunan yenilikçi ürün ve tasarımlarımızla hem kendimize hem sektöre hem de tüm dünyaya ilham vermeyi hedefliyoruz.

Vizyonumuz

Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde tutarak güvenilirliğimizi ve bilinirliliğimizi her geçen gün artırmayı hedefliyoruz. Sektörümüzün dünya pazarındaki ilerlemelerinin ve tüm teknolojik gelişmelerin izinde yürümeye; tasarımın ve şıklığın başrol oynadığı kaliteli, kullanışlı ve çevre dostu ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.

Fabrika

Firmamız, Bursa İnegöl’de Organize Sanayi Bölgesinde 16.000 m2 kapalı, 4.000 m2 açık olmak üzere 20.000 m2‘lik bir alanda faaliyet göstermektedir. Bünyemizde mobilya grubuna yönelik olarak, ahşap masa-sandalye üretiminin yanında, özel dekore edilmiş mimari çalışmalar için de masa, sandalye, oturma grupları ve mobilya aksamlarının üretimleri yapılmaktadır. Tesisimiz model özelliklerine bağlı olarak günlük 600-1200 adet sandalye üretimi kapasitesine sahiptir.

Human Resources Form

E-Bültene Kayıt Olun

Kurumsal duyurular, yeni ürünler ve en güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olun.